Make your own free website on Tripod.com

 

Home Personal Finance Related

 


Break Even Point™® (This movie was named by A.Mecit KARATAŞ © 2000)

"Zengin kız, fakir oğlan ve masum aşklarına engel zalim bir baba ile gözü kör olası para." Filmin ilk yarısının sonlarına doğru düşünmeden edemiyordum. 1970'li yıllarda hiç bilmediğim bir Türk filmi yabancı bir isimle vizyona mı girmişti? Sarışın artiz Phales Tucami, Filiz Akın olabilir miydi? Ya da adamlar George Arkin'dan daha iyi bir isim ile filmin jönünü mü sunuyorlardı bize? Sorular... Sorular.

Gerçektende filmi izlerken Yeşilçam'ın yüz akı saydığım o eski filmler gözlerimin önünden akıyordu. Şu sahne "Yalnızlar Rıhtımı'nda" Sadri Alışık'ın kör kızı ilk gördüğü an değil miydi? Ya "Aşk Mabudesi"nde Türkan Şoray'ın replikleri değil miydi şimdi bu artizin söyledikleri?

Sonra titredim ve kendime geldim. Karşımda milyon dolarlar akıtılan bir Hollywood yapımı akıp gidiyordu. Mutlu zamanları düşünmenin zamanı hiç değildi ve ben bu filmi gerçekten beğenmemiştim(!) Eğer başrolde Hülya Koçyiğit ve Ediz Hun, arka planda eski İstanbul manzaraları olsa belki... Hayır! Hayır beğenmedim, beğenmedim bu filmi...

Kendimle bu kadar mücadele ederek bir başka eleştiri yazabilir miydim bir daha, bilmiyorum. Ve ben bu kadar zıt düşüncelerin aklımdan geçtiği başka bir film izleyebilir miyim? 

En iyisi alın sevdiğinizi yanınıza, bir leblebili gazoz ve iki kamış. Gidin ve eski günler için bu filmi izleyin.

*********************Son*********************

Ali COŞKUN © 2001


Home Personal Finance Related